BİZ KİMİZ ?

Ege Cimnastik Spor Kulübü 2005 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Ritmik cimnastik henüz ülkemizde çok tanınmamaktadır. Amacımız çocuklarımızı her türlü spor dalına hazır hale gelebilmeleri için altyapı hazırlamaktır.

Günümüzde hemen hemen bütün aileler çocuklarının gelişim dönemlerinde spor yapmalarını isterler. Bununla birlikte çocuklara hangi sporun ne şekilde faydalı olacağı konusunda hep bir endişe yaşarlar. Buradaki anahtar kelimeler;

Çocukların yapmaktan hoşlandıkları, eğlenebilecekleri ve hareket edebilecekleri aktiviteler bulmaktır. Çocukların spor ve egzersiz sırasında görebilecekleri paylaşmayı öğrenme, arkadaş edinme ve kendine güven kazanma gibi faktörler ön planda tutulmalıdır. Ayrıca yaratıcı ve anlatımsal açıdan;

Duruş, denge, çeşitli ritimlere göre hareket edebilme ve aletli, aletsiz basit bir kareografik seriyi müzik eşliğinde uyarlayabilme yetenekleri gelişecektir.

Yapılan araştırmalara göre 7 yaşından küçük çocuklara önerilen spor dallarının başında cimnastik ve yüzme gelmektedir. Bizler küçük çocuklarımızı ritmik cimnastik ile tanıştırmayı hedeflemekteyiz. Kulübümüzde yaşlarına uygun olarak kız-erkek temel cimnastik ,modern dans ve yarışma gurupları bulunmaktadır. Arzu eden kız çocuklarımız ritmik cimnastik dalında Türkiye içinde ve dışında yarışmalara katılabilmektedirler. Ritmik cimnastik yarışmaları serbest, ip,top,kurdele,çember ve labut olmak üzere 6 katagoride düzenlenmektedir. Ayrıntılı bilgi için bizimle temas kurabilirsiniz.

Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Ege Cimnastik Spor kulübü

HEDEFLERİMİZ

Bizler Ege Cimnastik Spor Kulübü olarak 2005 yılının Aralık ayında faaliyetlerimize başladık. 3 Sporcu ile yola çıktık .Şu anda aktif kulüp sporcu sayımız 19 ,yarışmaya hazırlık gurubu sporcu sayımız 10 ve minikler başlangıç gurubundaki 8 sporcu ile yolumuza devam etmekteyiz.

Yoğun geçen 2 yılın sonunda amacımıza ulaşmanın verdiği heyecanla daha da ileriye gitmeyi hedefliyoruz.

Amacımız 2008 yılında düzenlenecek olan Türkiye şampiyonalarında minikler ve küçükler katagorisinde kupaları kulübümüze kazandırmaktır.

Ayrıca altyapımızı güçlendirmek amacıyla devlet okullarından yetenekli burslu sporcular seçmeyi istiyoruz.